FRIDAY, MAY 28
Gates open at 5 p.m.
BUDWEISER STAGE (NLR)
5:15 p.m.-5:45 School Boy Humor
6-7 p.m. Dada
7:30-9 p.m. Spin Doctors
9:30-11 p.m. Hootie & the Blowfish
MILLER LITE AMPHITHEATRE STAGE
5:15-5:45 p.m. Billy Jones Bluez
5:45-6:15 p.m. Jesse White Tumblers
6:15-7 p.m. Ricky White
7:30-8:45 p.m. Voodoo Village
9:15-10:45 p.m. Al Green
TRIPLE-S ALARM STAGE
5:15-6:30 p.m. Hannah Blaylock & Lost and Found
7-8:30 p.m. ‘the bluehouse’
9-10:30 p.m. Trout Fishing in America
ACXIOM KIDSTUFF STAGE
6-7 p.m. Brian Kinder
7-8 p.m. Bamboula 2000
YARNELL ICE CREAM FAMILY STAGE
5:20-6 p.m. Ms. Karen’s Dance Studio
6-6:40 p.m. The Boehmer Family
6:40-7:20 p.m. Sharon’s School of Dance
7:20-8 p.m. Kenya Safari Acrobats
STAMP OUT SMOKING/ALLTEL ‘TOTAL RIVERFEST LIVE’ AREA
Corner of President Clinton Ave. & Commerce Street
5:30-6 p.m. Kenya Safari Acrobats
6:30-7 p.m. Pulaski Heights Middle School Band
9-10:30 p.m. Karaoke
SATURDAY, MAY 29
Gates open at 10 a.m.
BUDWEISER STAGE (NLR)
6-7 p.m. Uncle Kracker
7:30-9 p.m. Grandpa’s Goodtime Fandango
9:30-11 p.m. Collective Soul
MILLER LITE AMPHITHEATRE STAGE
11 a.m.-12:30 p.m. Riverfest Idol
1:15-2:15 p.m. Sara Thomas
2:45-3:45 p.m. The Bluebirds
4:15-5 p.m. Kevin Gordon
5:30-6:45 p.m. Whitney Williams
7:15-8:45 p.m. Brian McComas
9:15-10:45 p.m. Brad Paisley
TRIPLE-S ALARM STAGE
10:30-11:15 a.m. Nickelodeon Game Lab
11:30 a.m. Dubble Bubble Bubble Blowing Contest
Noon-12:45 p.m. Nickelodeon Game Lab
12:45 p.m. Dubble Bubble Bubble Blowing Contest
1:30-2:30 p.m. Runaway Planet
3-4 p.m. Big Silver
4:30-5:30 p.m. Poeboy Society
6-7 p.m. Parachute Woman
7:30-8:45 p.m. The SophistiCats & The SophistiKittens
9:15-10:45 p.m. The Bouffants
YARNELL ICE CREAM FAMILY STAGE
10-10:40 a.m. Ed’s School of Dance
10:40-11:20 a.m. Tiffany Pettus
11:20-Noon a.m. The Boehmer Family
Noon-12:40 p.m. Angie Boheler
12:40-1:20 p.m. Jesse White Tumblers
1:20-2 p.m. Shelley & Charity Vance
2-2:40 p.m. Kenya Safari Acrobats
2:40-3:20 p.m. Lyon’s Voices
3:20-4 p.m. Little Rock School of Dance
4-4:20 p.m. Jesse White Tumblers
4:40-5:20 p.m. PriceCrew
5:20-6 p.m. The Boehmer Family
6-6:40 p.m. Jesse White Tumblers
6:40-7 p.m. Lilly Marie
7-7:40 p.m. Lindsey Osborne
7:40-8:20 p.m. Kenya Safari Acrobats
ACXIOM KIDSTUFF STAGE
10-11 a.m. Don Baer the Magician
11 a.m.-Noon Mark Hayward, Yo-Yo Champion
Noon-1 p.m. Bamboula 2000
1-2 p.m. Birds of Prey (LR Zoo)
2-3 p.m. Andy Head Juggling
3-3:30 p.m. The Boehmer Family
3:30-4 p.m. Dubble Bubble Bubble Blowing Contest
4-4:45 p.m. Mark Hayward, Yo-Yo Champion
4:45-5 p.m. Dubble Bubble Bubble Blowing Contest
5-6 p.m. The Rope Warrior
6-7 p.m. Bamboula 2000
7-8 p.m. Trout Fishing in America
STAMP OUT SMOKING / ALLTEL ‘TOTAL RIVERFEST LIVE’ AREA
Corner of President Clinton Ave. & Commerce Street
11 a.m.-Noon Kenya Safari Acrobats
Noon-1 p.m. Rope Warrior
3-4 p.m. Rope Warrior
6-7 p.m. Mark Hayward, Yo-Yo Champion
7-8 p.m. The Rope Warrior
SUNDAY, MAY 30
Gates open at Noon
BUDWEISER STAGE (NLR)
5:15-5:45 p.m. Whitney Williams
6-7:30 p.m. Gary Allan
8-9:30 p.m. Little Feat
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks Display
MILLER LITE/TERMINIX AMPHITHEATRE STAGE
1-2 p.m. The Stand Church Band
2:30-3:30 p.m. Brenda and Ellis
4-5:15 p.m. The Rockets
5:45 p.m. The Point 94.1 FM NASCAR Giveaway
6-7:45 p.m. Eddie Money
8:15-9:45 p.m. Arkansas Symphony Orchestra
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks Display
TRIPLE-S ALARM STAGE
1-1:30 p.m. Bamboula 2000
2-3 p.m. Trout Fishing in America
3:30-4:30 p.m. Temmora
5-6 p.m. Sugar in the Raw
6:30-7:45 p.m. Punkinhead
8:15-9:30 p.m. The 17th Floor
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks
YARNELL ICE CREAM FAMILY STAGE
12:20 p.m. Clogging Thunder
1-1:40 p.m. Jesse White Tumblers
1:40-2:20 p.m. Rhonda Polk
2:20-3 p.m. The Boehmer Family
3-3:40 p.m. Promise Victoria
3:40-4:20 p.m. Kenya Safari Acrobats
4:20-5 p.m. Anderson’s Taekwondo Academy
5-5:40 p.m. Jesse White Tumblers
5:40-6:20 p.m. Brittney Selvidge
6:20-7 p.m. The Boehmer Family
7-7:40 p.m. Laura Lynn Hauck
7:40-9:30 p.m. Kenya Safari Acrobats
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks Display
STAMP OUT SMOKING / ALLTEL ‘TOTAL RIVERFEST LIVE’ AREA
1-2 p.m. Kenya Safari Acrobats
2-3 p.m. The Rope Warrior
4-5 p.m. Mark Hayward, Yo-Yo Champion
5-6 p.m. The Rope Warrior
8-9:30 p.m. Karaoke
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks Display
ACXIOM KIDSTUFF STAGE
Noon-1 p.m. Patches the Clown
1-2 p.m. Andy Head Juggling
2-3 p.m. Mark Hayward, Yo-Yo Champion
3-4 p.m. The Rope Warrior
4-5 p.m. Andy Head Juggling
5-5:30 p.m. Stevie Brock
5:30-6:30 p.m. Arkansas Art Center Tell-A-Tale Troupe
6:30-7:30 p.m. Birds of Prey (LR Zoo)
7:30-9 p.m. Trout Fishing in America